Me aromë të lehtë

Pecetat e reja Babylino Sensitive, falë formulës së tyre me ekstrat kamomili dhe arnika, pastrojnë e kujdesen për lëkurën e ndjeshme të bebes, ndërsa ndihmojnë në mbrojtjen  ndaj acarimeve dhe skuqjeve.

Ato janë projektuar posaçërisht për t’i dhënë fëmijës tuaj një mbrojtje të plotë ashtu si ju dëshironi t’i ofroni, pasi ato kombinojnë:

  • Formulën Hipoallergenike e çertifikuar nga spitali  A. Singros. Janë të testuara dermatologjikisht dhe rekomandohen nga Shoqata e Mjekëve Dermatologë Pediatër Grekë.
  • Pecetë shumë e trashë (20%* më e rëndë), më  e qëndrueshme  në përdorim dhe me efikase në pastrim. Gjithashtu ndihmon në mbajtjen e duarve të pastra ndërsa bëni ndërrimin e pelenës.
  • Me kapak praktik per ruajtjen e produktit. Ndihmon pecetat të qëndrojnë të lagura dhe me aromë. Gjithashtu e bën paketimin më praktik, pasi mund ta hapni dhe ta mbyllni me një dorë. 
  • Dizenjo me reliev gazmor.
  • Me ekstrakte arnika dhe me ekstrakte kamomili.
  • Me aromë të lehtë për lëkurën e bebes.
  • Pa parabenë, sapun, alkool, vaj mineral, alumin.
  • PA TESTIM NË KAFSHË.

 

Mësoni më shumë rreth cilësisë dhe sigurisë së Babylino Sensitive.

Produktet Babylino Sensitive zvogëlojnë gjurmët e tyre mjedisore. Për prodhimin e tyre përdoret 100% energji e gjelbër. Për më tepër, MEGA mori certifikimin ndërkombëtar Zero Waste to Landfill në nivelin “Gold”, pasi në vitin 2020 njësia e saj e prodhimit arriti 99% riciklim dhe ripërdorim të energjisë. Në paketim 100% të riciklueshëm. Pa testim në kafshë.


Të dizenjuara me eksperiencën unike të Babylino Sensitive.

 

E gjeni edhe në paketim ekonomik
Me aromë të lehtë - Available also in value pack

Mënyra më e mirë për bebet për të zbuluar botën e tyre janë lodrat.

Preferojnë ngjyra të gjalla, të tilla si e kuqja dhe portokollia e ndezur, ngjyra të cilat për shkak të shkëlqimit të tyre do ta tërheqin që nga muajit e parë të jetës.

Së bashku mund të këndoni dhe kërceni me këngën e tyre të preferuar dhe mos hezitoni qe të dëgjoni edhe muzikën klasike gjithashtu.

Babylino peceta sensitive